HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ

SFA 1992 yılından beri özel sağlık hizmetleri alanında faaliyetlerini sürdürürken, 2016 yılından itibaren yeni alanlar oluşturmuştur. SFA ARGE olarak bünyesine eczacılar için kullanılacak majistral hammaddeler, kozmetik, (Krem, Şampuan, Masaj Yağları, Temizlik Malzemeleri vb.) Temizlik kimyasalları, Tibbi cihaz, Gıda Takviyesi, Lipozomal Aktif Hammadelerinin ve Probiyotik Aktif maddelerinin araştırılıp geliştirilmesi ve üretim desteğinin yanı sıra firmalara danışmanlık hizmetleri (Formülasyon, Ür-Ge, Dermatolojik ve Etkinlik Test Çalışmaları) ve üretim destekleri konularında Uzman Ekibi ile Doktor, Eczacı, uzman Kozmetolog, Uzman Biyolog ve kimyagerlerden oluşan bilim insanıyla beraber ilgili sektörlere destek vermektedir.

Amacımız ürün ve hizmetlerimizin kalitesi, müşterilerimizin istek ve beklentilerini tam anlamıyla karşılayan düzeyde olmasını ve kesin bir güvenle kullanımını sağlamaktır. SFA bu politika doğrultusunda, Kalite, Çevre Yönetimi ile  İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri şartlarına eksiksiz uymaktadır.

Bünyesinde görev yapan 5 bilim insanıyla birlikte, ÇEYREK ASRI aşkın süredir sahip olduğu sağlık hizmetleri tecrübesini, 2016 yılında akademik tecrübeyle harmanlayarak insan sağlığına zarar vermeyen, ekolojik olarak çevreyle dost, gereksiz kimyasal kullanımından kaçınan 150’ye yakın profesyonel ürün yelpazesi oluşturmuştur.

Laboratuvarımız bünyesinde kozmetik ve temizlik ürün analizleri de yapılmaktadır. Laboratuvarlarımızda kozmetik ürünlerin hammaddesi, ara ürün ve son ürünlerin mikrobiyolojik analizleri, stabilite testleri, Koruyucu Etkinlik Testleri (Challenge Test), fiziksel, kimyasal analizler gibi birçok analiz yapılmaktadır.